Dzisiejszy wpis dedykujemy zwłaszcza młodym przedsiębiorcom, którzy szukają pomysły na rozkręcenie swojego biznesu. Jeśli wpadłeś na pomysł prowadzenia sklepu z zabawkami, to teraz czas, by wybrać hurtownię, która będzie Cię zaopatrywała w asortyment.

Podczas wyboru hurtowni, należy kierować się kilkoma kryteriami.

Jakie marki chcę sprzedawać?

Marki z jakimi będą nas kojarzyli klienci, bardzo dużo mówią o naszym sklepie. Można się zdecydować na tanie zabawki, które będą się psuły i wracały na reklamację – to same problemy dla sprzedawcy. Lepiej zdecydować się na światowe marki, którym możemy zaufać zarówno my, jak i nasi klienci.

Fisher-Price

Jest to amerykański producent zabawek, który znany jest na całym świecie. Zabawki Fisher-Price są kolorowe, wytrzymałe i uniwersalne. Bardzo dobrze znane nam są ich zabawki ogrodowe, które mogą również być wykorzystywane w domu.

Injusa

Pochodzący z gorącej Hiszpanii producent, którego specjalizacja to pojazdy elektryczne, rowerki, oraz domki dla dzieci. Warto mieć w asortymencie zabawki tej marki, bo są porządne i cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

Feber

Wybierając hurtownię zabawek, koniecznie zapytaj o markę Feber. Jest to kolejny producent pochodzący z Hiszpanii, ale posiadający nie mniejszą renomę, a trochę inny asortyment. Najbardziej znane są ich zabawki ogrodowe i pojazdy elektryczne dla dzieci, ale również domki plastikowe.

Viga Toys

Zabawki Viga Toys cieszą się ogromną popularnością ze względu na kilka argumentów. Po pierwsze są to zabawki drewniane, więc ekologiczne. W czasach rosnącej świadomości ekologicznej, tego typu zabawki cieszą się zainteresowaniem. Po drugie są to często zabawki edukacyjne. Dbają o rozwój sensoryki i motoryki maluchów, dlatego często kupowane są do przedszkoli, kącików zabaw i podobnych instytucji.


Jaki model współpracy chcę nawiązać?

Żyjemy w czasach wielu możliwości i błyskotliwych rozwiązań. Wybierając model współpracy musimy kierować się wieloma czynnikami, ale przede wszystkim zaczynając działalność, trzeba rozważyć, naszym skromnym zdaniem, zwłaszcza jedną z dostępnych opcji.

Dropshipping

Model współpracy polegający na przełożeniu całego trudu logistycznego i spedycyjnego na hurtownię. Sprzedawca zajmuje się wyłącznie pozyskaniem klienta i sfinalizowaniem transakcji, a wysyłką towaru bezpośrednio do klienta zajmuje się hurtownia z zabawkami. Taki model współpracy oferuje m.in. hurtownia Leker.pl, która stosuje najnowsze rozwiązania w kwestii prowadzenia dystrybucji zabawek.

Kupowanie zabawek na własny magazyn

Ten model współpracy wymaga przede wszystkim posiadania własnej przestrzeni magazynowej. Trzeba też samodzielnie zająć się logistyką, spedycją i wysyłką towaru. Nakłada to więcej pracy na sprzedawcę, ale pozwala bardziej kontrolować posiadany towar. Sprzedawca może go dotknąć, sprawdzić, wystawić w sklepie stacjonarnym. W dropshippingu nie jest to możliwe.


Importerem najlepszych światowych marek jest firma Leker, która nie tylko jest oficjalnym dystrybutorem wielu najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, ale także otwarta jest na różne modele współpracy, w tym dropshipping.