Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Część dzieci już na pewno napisało listy do św. Mikołaja. starsze czekają na niespodziankę od rodziców.

Zakup prezentu dla dzieckaod zawsze jest sporym wyzwaniem dla rodziców. Sklepy kuszą bardzo bogata ofertą zabwek dla dzieci w każdym wieku. Jedne grają, inne się śmieją, liczą, biegają, skaczą. Jeszcze inne wspierają ich rozwój. Jakie wybrać? Czym się kierować przy wyborze?

Jaka zabawka?

Możliwości jest bardzo wiele. Sklepy szczególnie internetowe mają najszersze oferty, znajdziemy w nich zabawki i dla kilkumiesięcznego malucha jak i nastolatka. Okazji do zakupu prezentów jest wiele prezent na dzień dziecka, zabawki na urodziny czy święta.

Najważniejsze aby zabawka była dostosowana do wieku szkraba, wybór ułatwiają oznakowania na zabawkach z kategoriami wiekowymi. Najlepiej aby zabawki były z atestami z dobrej jakości tworzyw czy materiałów. Przedziały cenowe sa na tyle szerokie, że każdy na pewno wybierze coś na swoją kieszeń co nie będzie stanowiła zagrożenia dla zdrowia dziecka.

Warto wziąć pod uwagę zainteresowania dziecka. O ile u maluszka ma to mniejsze znaczenie o tylko 5-6 latek ma już swoje upodobania, ulubione postacie czy bohaterów.

Są oczywiście klasyczne prezenty dla dziewczynek jak wózek, lalek czy zestawy biżuterii do samodzielnego zaprojektowania.

Uniwersalnym prezentem dla chłopców są wszelkiego rodzaju pojazdy, czy klocki.